Peelingem zbavíme pleť odumřelých buněk a opět bude svěží
10. January 2022Odborně ho známe také pod názvem exfoliace, což můžeme volně přeložit jako odstraňování odumřelých buněk kůže. Peeling je jeden ze zázraků, který umí navrátit naší pleti jas, proto by neměl chybět v žádné kosmetické výbavě.
Co je jeho úkolem
Díky odstraňování odumřelých buněk odhaluje skutečnou krásu naší pleti; pročistí ucpané póry, zlepší prokrvení pokožky a zjemní pokožku samotnou, čímž ji připraví k aplikaci dalších účinných kosmetických přípravků. Peeling by měl patřit k vaší pravidelné rutině. Možná několik z vás si pod peelingem představí něco drsného, nepříjemného, dráždivého. V současnosti máme však již několik druhů peelingů, ať už pro použití doma nebo v profesionálním salonu.
Základní druhy peelingů
Chemický peeling
Chemický peeling zasahuje do struktury kůže pomocí kontrolované chemické látky, dokáže se dostat pod povrch až do hloubky 0,6mm. Aplikuje se spíše v zimních měsících, respektive v období mimo silné slunce a po peelingu je třeba používat vysoký ochranný faktor v každém ročním období. Peeling řeší také kožní problémy jako akné, jizvičky po akné, drobné vrásky a rozšířené póry, či pigmentové skvrny. Jeho použití je na pleti patrné ještě několik dní po aplikaci. Jedná se o mírné zarudnutí pleti či štípání na ošetřených místech. Je to až přímo očekávaná reakce, jelikož tehdy dochází k léčbě a požadované regeneraci pokožky. Při ošetření se aplikuje koncentrace kyseliny 20 až 70%, může se jednat o kyselinu glykolou, mandlovou, salicylovou nebo mléčnou. Pro dosažení dlouhodobého výsledku na pleti je třeba takový peeling opakovat šest až devětkrát.
Mechanický peeling
Provádí se pomocí mechanického obrušování pleti. Díky čemuž se odstraní staré kožní buňky a pleť bude mít možnost opět zazářit. K peelingování se používají přípravky, které obsahují abrazivní částice jako drcené mandle, drcenou pemzu, mořský písek, ale také jemnější složky jako zrníčka z malin či jahod a jiné. Není jednoduché říci, jak často takový peeling aplikovat. Vždy je třeba častost vyhodnotit podle konkrétního typu pleti. Nejčastěji se však doporučuje jednou za dva až tři týdny. Pozor však není vhodný pro suchou a citlivou pleť, ani mastnou a aknózní.
Výborné spojení peelingu a bělícího produktu nabízí náš Depigmentante bělicí peeling. Jedná se o bělicí peeling s jemnými částicemi, který umožňuje předcházet a zmírňovat intenzitu pigmentových skvrn, což zajisté oceníte zejména v období po létě. Peeling, který je ve formě hnědé emulze s černými částicemi, je založen na použití exfoliačních částic sopečného písku k odstranění odumřelých buněk z pokožky. Zároveň podporuje obnovu buněk. Použití extraktu z kořene asijské sophora flavescens a sladké vody kiwi poskytuje depigmentační účinky. Černý tahitský písek slouží jako přírodní exfoliát (částice), díky čemuž umožňuje účinný peeling, který dodává pokožce jemnost, čistotu a perfektní stav. Již po měsíci používání je pokožka jednotnější a jasnější. Má vědecky potvrzené účinky u 77% dobrovolníků; zvlhčující účinek, efektivní v boji proti vráskám, redukuje hyperpigmentové skvrny. Díky obsahu bambuckého másla, Vitaminu C a E a dalších látek je vhodný pro suchou i popraskanou pokožku. Pokožka po pravidelném používání zůstává s viditelně sjednocenějším tónem. Pro ještě viditelnější výsledky je vhodné jej používat s dalšími produkty z Depigmentante sady, které naleznete na našem eshopu zde.
Jemnější peeling s abrazivními částicemi je náš Kaviárový peeling. Jedná se o peelingový a čistící krém s jemnými abrazivními částicemi. Složení s extraktem z kaviáru pomáhá odstraňovat odumřelé buňky z povrchu, zlepšuje vzhled pórů a dodává pleti nový jas. Tento peeling na principu abrazivních částic menší velikosti působí do hloubky a pokožka má po použití hladkou a měkkou texturu. Exfoliační produkty odstraňují odumřelé buňky, vyhlazují pokožku, otevírají póry a připravují pleť pro lepší absorbování výživných látek. Kaviárový extrakt v peelingu poskytuje hloubkovou hydrataci jako elixír buněčné výživy. Má vysokou zpevňující sílu a zajišťuje tak zpomalení procesu stárnutí. Další účinnou látkou je jojoba esters, s vysokým obsahem Vitaminu E a menirálů, díky kterým působí jako silný antioxidant. Pomáhá zvlhčovat pokožku a podporuje zadržování vody v pokožce. Pravidelným používáním se můžete těšit na hydratovanou a zároveň dokonale vyčištěnou pleť, zbavenou odumřelých buněk, připravenou k další péči. Tu můžete pleti dopřát díky dalším produktům s obsahem kavárového extraktu, které naleznete na našem eshopu zde.
Enzymatický peeling
Peeling bez abrazivních částic, ale účinek na pleť dokáže mít stejný jako peeling s částicemi. Ideální je pro kuperózní a citlivou pleť, ale také suchou a mastnou pleť. Obsahuje v sobě enzymy, které dokážou pleť zbavit přebytečného mazu a odumřelých buněk. Používají se nejčastěji ovocné enzymy jako mango a papája, ale také alantoin a vitamíny E, C, F. Opět rozzáří pleť, osvěží a zanechá ji hedvábně hladkou. Díky dalším účinným látkám působí také na buněčnou obnovu pleti a obnovu kolagenu. Je stejně intenzivní i šetrný. Proto si jej můžete dopřát i častěji než mechanický peeling.
I enzymatický peeling naleznete v naší nabídce, dokonce až dva druhy, podle obsahu účinných látek. Enzymatický biologický peeling ve formě séra s bacillus ferment. Vhodný pro všechny typy pleti, speciálně i pro tu nejcitlivější, jemnou a problematickou pleť. Peeling pomocí enzymů rozpouští vazby mezi odumřelými buňkami, čímž je maximálně šetrně a mimořádně účinně odstraňuje, bez mechanického dráždění. Enzymatické biologické sérum velmi šetrně a mimořádně účinně rozpouští mrtvé buňky, pohlcuje odumřelé buňky kůže a podporuje obnovu nových, čímž pleť dosahuje krásného zářivého vzhledu. Dodává pokožce vlhkost. Pokožka vypadá a také je jemnější a hladší, hydratovaná a pružná. Zlepšuje propustnost a zvyšuje tak průnik účinných látek do pokožky. Rychlejší buněčný obrat pokožky pomáhá zlepšovat celkový tón pleti a snižuje její hyperpigmentaci (tmavé skvrny na pleti). Peelingový efekt udržuje póry čisté. Při pravidelném používání je pokožka odolnější a zdravější, následná pleťová péče je výrazně efektivnější a účinky použitých přípravků intenzivnější. Snižuje se zrohovatěnost pokožky a tvorba komedonů.
Dalším účinným enzymatickým peelingem je Biologické peelingové sérum s kyselinou glykolovou. Chemický biologický peeling založený na kyselině glykolové odstraňuje jemné šupiny odumřelých buněk a pomáhá jejich přirozené obnově. Zanechává pokožku jemnou a hebkou. Vhodný pro anti-agingové ošetření, při poruše pigmentace i v případě jizev po akné. Vynikající přírodní peeling se zvlhčovacím účinkem, který proniká hluboko do pokožky. Kyselina glykolová regeneruje a hydratuje pleť. Pomáhá vyhlazovat vrásky a podporuje tvorbu kolagenu. Celkově nás zbaví začínajících projevů stárnutí pleti. Efektivně bojuje proti akné a černým tečkám. Mikropeeling dodává pokožce mladistvý a zdravý vzhled. Jeho použití je ideální pro ošetření projevů stárnutí a nedokonalostí pleti. Pokožka je pevná, zářivá. Vrásky, tmavé skvrny a známky stárnutí jsou redukovány. Tón pleti je rovnoměrnější. Póry a nedokonalosti se zmenšují.
Ultrazvukový-laserový peeling
Aktuálně patří k nejmodernějším metodám čištění pleti v kosmetických salonech. Účinkuje pomocí vysokofrekvenčních vibrací ze speciální ultrazvukové hlavice. Právě tyto vibrace čistí póry a odstraňují odumřelé buňky. Jedná se o bezbolestné ošetření a vhodné pro každou pleť.
Jak často používat peeling
Jak jste se už mohli dočíst výše, kde jsme se věnovali jednotlivým druhům peelingů, je to individuální. Vždy je třeba „poslouchat“ svou pleť. Sledovat její reakci a korigovat ji s výsledkem, kterého chcete dosáhnout. Doporučuje se řídit pokyny uvedenými na konkrétním produktu, případně se vždy poradit se svojí kosmetičkou nebo dermatoložkou.
Jak si vyrobit peeling doma
Peelingy si umíte vyrobit i doma. Nepouštějte se do složitých procesů. Méně je někdy víc a na domácí peeling vám stačí dvě ingredience. Dobré je, aby měl gelovou až krémovou konzistenci a obsahoval částečky, které budou působit na pleť na způsob mechanického peelingu.
Doma si peeling připravíte když smícháte lžíci až dvě medu s kávovým sósem. Nanést můžete na pleť i celé tělo. Jemnými krouživými pohyby přejíždějte pár minut po pokožce a můžete smývat. Pokud je na vás příliš hutný, med nahraďte olejem.
Připravit si ho víte také na slano. Stačí do lžíce oleje přidat jemnou mořskou sůl. Takový peeling můžete kromě pleti samozřejmě použít také jako tělový peeling.
Péče o pleť po peelingu
Pleť jsme si dokonale vyčistili, zbavili ji odumřelých buněk a je připravena na další dávku těch nejúčinnějších aktivních složek v sérách a krémech, které budou snáze pronikat i hlouběji do pokožky. Výběr necháme na vás. V článku naleznete doporučení na naše nejprodávanější peelingy, ke kterým máme v nabídce i sérum, denní a noční krém s obsahem stejných a dalších účinných látek, jako zmíněný peeling. Kompletní nabídku těch nejúčinnějších kosmetických produktů naleznete na našem eshopu beligo.cz.
Samozřejmě nezapomeňte na naše heslo, NENAKUPUJTE, ale VOLEJTE.
Pokud se nebudete umět rozhodnout při výběru kosmetiky, neváhejte nám zavolat (nebo napsat), rádi vám poradíme.
☎️+421 910 222 129
💻podpora@beligo.sk
Team Beligo ®